Partizan preko Hercegovca do polufinala Kupa, Vojvodina priredila iznenađenje

15.02.2024 22:14
Trenutak sa utakmice Partizan - Hercegovac KK Partizan
Trenutak sa utakmice Partizan - Hercegovac

Odigrane su još dvije utakmice četvrtine finala Kupa Radivoja Koraća. Pobjede su večeras ostvarili Vojvodina i Partizan.

Ekipa Vojvodine kreirala je iznenađenje protiv Mege. Novosađani su savladali člana ABA lige sa 100:92. Pobjednički tim vodio je od prve do posljednje minute susreta. Njihova pobjeda nije dolazila u pitanje, a Mega je u finišu tek uspjela ublažiti poraz.

Prvo ime novosadskog tima bio je Aščerić, koji je postigao 22 poena, uz tri asistencije i jedan skok. U Megi se istakao Plavšić, sa učinkom od 21 poena, četiri skoka i jedne asistencije.

Također, Partizan je opravdao ulogu favorita protiv Hercegovca. Crno-bijeli su slavili sa 92:67. Najefikasniji igrač ekipe Željka Obradovića je bio Vukčević sa 15 poena, sedam skokova i dvije asistencije dok su prvi strijelci Hercegovca bili Marić i Dimić, koji su ubacili po 14 poena.

Utakmice Kupa Radivoja Koraća igraju se u Nišu, a prolazak u polufinale ranije su ostvarili Čačak 94 i Crvena zvezda.

Mečeve ovog takmičenja možete gledati na kanalima Arene Sport.