FIBA

Double-double partija Kamenjaša: Budućnost u finalu ostala bez trofeja Kupa Crne Gore

15.02.2024 22:27
Kenan Kamenjaš KK Budućnost
Kenan Kamenjaš

Košarkaši Budućnosti poraženi su u finalu crnogorskog Kupa od SC Derbyja rezultatom 80:81, uprkos odličnoj partiji reprezentativca BiH Kenana Kamenjaša.

Studentski centar bio je nešto bolji tim i u prvom poluvremenu, pa je na odmor otišao sa blagom prednošću od 36:34. Budućnost krajem treće četvrtine izjednačuje na 51:51. Posljednja dionica donijela je dramatičan finiš. Iako se činilo da će SC Derby doći do trijumfa, favorizovana Budućnost je izjednačila na 70:70!

Utakmica je, stoga, otišla u produžetak. Kamenjašev tim je u posljednji minut ušao sa vodstvom, no uslijedio je još jedan preokret, pa je Studentski centar na kraju slavio u samom finišu!

Prvo ime sastava Studentskog centra bio je Mateo Drežnjak sa 19 poena.

U ekipi Budućnosti, istakao se McKinley Wright, koji je ubacio 19 poena, uz sedam asistencija.

Treći najefikasniji igrač utakmice bio je Kamenjaš. Ostvario je double-double - postigao je 16 poena uz 12 skokova.