Dobra partija Muse: Real Madrid savladao Barcelonu i osvojio Kup kralja

18.02.2024 20:23
Džanan Musa na večerašnjem susretu Real Madrid
Džanan Musa na večerašnjem susretu

Košarkaši Real Madrida osvojili su Kup kralja. Madriđani su u finalu savladali Barcelonu sa 96:85, a dobru partiju još jednom je pružio reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično izjednačeno. Nakon prve četvrtine rezultat je glasio 19:19, da bi Katalonci u drugoj dionici uspjeli osigurati tek dva poena prednosti za odlazak na odmor sa 43:45.

Sredinom treće četvrtine Kraljevi preuzimaju vodstvo. Isto počinje rasti u četvrtoj dionici, pa je Real u finišu došao po prvi put i do dvocifrene prednosti (89:79), i to nakon slobodnih bacanja Campazza. Tim iz Madrida na kraju je bez drame stigao do slavlja.

Prvo ime Reala je bio Facundo Campazzo. Postigao je 18 poena. Pratio ga je Vincet Poirier (17 poena). U Barci je najefikasniji bio Jan Parker, koji je ubacio 19 poena.

Musa je bio četvrti najefikasniji košarkaš Kraljeva. Na svom kontu je imao 15 poena. Na parketu je proveo 30 minuta.