NBA

Jusuf Nurkić se nije dobro proveo na gostovanju kod bivšeg kluba

20.12.2023 07:45
Jusuf Nurkić se nije dobro proveo na gostovanju kod bivšeg kluba Profimedia

Jusuf Nurkić je gostovao sa ekipom Phoenixa u dobroj poznatoj dvorani, Moda Centeru, gdje je domaćin njegov bivši klub, Portland.

I baš protiv Nurkićevih Sunsa sinoć su Trail Blazersi prekinuli seriju od sedam poraza. Gosti su imali lijepu prednost na poluvremenu (61:49), ali neshvatljivo su se raspali u nastavku meča i na kraju je Portland slavio sa 109:104.

Phoenixu nije pomogla ni izuzetna šuterska večer Kevina Duranta (40 poena). Pobjednički sastav su predvodili Anfernee Simons (23 poena) i Jerami Grant (22).

Nurkić je, po običaju, bio prvi skakač Sunsa (13 skokova), a u susretu protiv bivših saigrača također je zabilježio devet poena, tri asistencije te po dvije blokade i ukradene lopte.

Podsjetimo, NBA mečeve možete pratiti u ekskluzivnim prenosima na TV Arena Sport, koje vam donosi Volcano.