Double-double odličnog Nurkića, Sunsi deklasirali Wizardse

04.02.2024 23:53
Nurkić na meču protiv Wizardsa Phoenix Suns/Twitter
Nurkić na meču protiv Wizardsa

Phoenix Sunsi su savladali Washington Wizardse na gostovanju rezultatom 112:140, a odličnu partiju pružio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić.

Susret je predstavljao jednosmjernu ulicu. Sunsi su vodili od prve do posljednje minute utakmice - ta prednost je gotovo konstantno bila dvocifrena - pa je bilo apsolutno jasno ko će stići do trijumfa. Wizardsi su, ustvari, ozbiljniji otpor pružili jedino u drugoj četvrtini - a i u tom periodu su ubacili sedam poena manje od Phoenixa.

Nurkić je odigrao odličan meč. Ostvario je double-double sa 18 poena i 13 skokova, a svega dvije asistencije falile su mu za triple-double. Na parketu je proveo nešto manje od 25 minuta. Treba napomenuti da su igrači iz startne petorke gostiju gotovo cijelu posljednju četvrtinu proveli na klupi.

Bek Phoenixa Bradley Beal bio je ubjedljivo prvo ime susreta. Postigao je čak 43 poena, uz šest asistencija i dva skoka.

Među Wizardsima, istakao se Deni Avdija, sa učinkom od 24 poena, tri asistencije i jednim skokom.

Također, Detroit Pistonsi su poraženi na svom parketu od Orlando Magica sa 99:111. Goste je do trijumfa odveo Franz Wagner (38 poena, tri skoka i dvije asistencije), a u poraženoj ekipi se istakao Cade Cunningham sa 18 poena, sedam asistencija i pet skokova.

Podsjetimo, utakmice NBA lige možete pratiti u ekskluzivnim prenosima na TV Arena Sport, koje vam donosi Volcano.