Damir Džumhur upisao pobjedu nakon više od mjesec dana

02.04.2024 16:31
Damir Džumhur Profimedia
Damir Džumhur

Damir Džumhur koji je više od mjesec bez pobjede, je u prvom kolu turnira u Barletti savladao svoju staru mušteriju Mariusa Copila rezultatom 0:2 u setovima.

Na Challengeru u italijanskoj Barletti najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur je prekinuo niz od pet uzastopnih poraza.

Bh. teniser je pokazao sjajnu igru u prvom setu, dozvolivši Copilu da osvoji samo dva gema. Rezultat prvog seta bio je 2:6.

U drugom setu bh. teniser nastavio je igrati na izvrsnom nivou, te je već na samom startu seta ostvario break poen. Kod rezultata 0:3 za Džumhura, Copil je osvojio break poen, ali do kraja meča bh. teniser je uspio da zadrži prednost, te je konačni rezultat drugog seta bio 4:6.

Iskusni 33-godišnji Rumun Marius Copila je Džumhurova stara mušterija i naš teniser je danas upisao četvrtu pobjedu iz njihovog petog međusobnog duela.

Naredni protivnik Andre Picchinone je 605. na ATP listi, dok Džumhur zauzima 159. mjesto.

Na ovom turniru nastupa i bh. teniser Nerman Fatić, kojeg danas očekuje duel protiv Italijana Riccarda Bonadia.