Vijesti

Siromašna predstava u Gabeli: GOŠK i Široki Brijeg podijelili bodove

03.12.2023 21:34
Siromašna predstava u Gabeli: GOŠK i Široki Brijeg podijelili bodove NK GOŠK

GOŠK i Široki Brijeg remizirali su večeras rezultatom 0:0 u utakmici 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvih 25 minuta susreta nisu donijeli gotovo ništa. I baš u 25. minuti šutirao je Danijel Lukić, lopta mu je prešla preko noge i otišla preko gola.

Najbolja prilika u prvom poluvremenu je viđena u 39. minuti. Nakon kornera glavom je šutirao veznjak Širokog Branimir Barišić, odbranio je Adnan Bobić.

Nešto prije kraja prvog dijela Kpan je probao svoj udarac sa 16 metara, lopta je otišla visoko preko gola, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

Bilo je opasno po gol domaćih u 50. minuti, no Nihad Šero je šutirao preko gola. Dva minuta kasnije Marijan Ćavar je u prilici, lopta ide kraj lijeve stative.

Mogli su gosti do pogotka u 70. minuti kada je Bobiću lopta ispala iz ruku, no njegovu grešku nije uspio iskoristiti Daniel Lukić.

Sve u svemu, jako siromašna predstava u Gabeli i rezultat koji savršeno oslikava ono što se (nije) dešavalo na terenu.

GOŠK - Široki Brijeg 0:0

Stadion: Perica Pavlović u Gabeli. Glavni sudija: Antonio Tomić (Kreševo)

GOŠK: Bobić, Šuta, Obšivač, Ramljak (Čoko), Radenović, Mihaljević (Hasukić), Skorup, Gogić, Čajić, Šero (Bradara), Mandić (Janković).

ŠIROKI BRIJEG: T. A. Tomić, Barišić, Šaravanja, Musa, Dadić (Kuprešak), Ćavar, Capan, T. Tomić, Mamić (Matić), Kpan (Pranjić), Lukić (Jelić).