Vijesti

Ubjedljiva pobjeda Sarajeva, otpor GOŠK-a slomljen u drugom poluvremenu

09.12.2023 17:45
Ubjedljiva pobjeda Sarajeva, otpor GOŠK-a slomljen u drugom poluvremenu FK Sarajevo

Ekipa Sarajeva večeras na Koševu je savladala GOŠK u susretu 17. kola Premijer lige BiH.

Prvu ozbiljnu priliku na utakmici viđena je u sedmoj minuti, kada je Šero ušao u šesnaesterac i šutirao, ali Rogić dobro brani.

Već u devetoj minuti Penaranda je morao izaći zbog povrede u domaćoj ekipi, a umjesto njega je ušao Anđšušić.

U desetoj minuti jedna lopta se odbija do Hasića, ali on šutira pored gola. U 19. minuti isti igrač šutira glavom nakon jednog ubačaja, ali Bobić vrlo dobro brani njegov udarac.

U nastavku utakmice nije bilo konretnijih šansi, iako je ekipa Sarajeva imala veći posjed lopte, dok je ekipa GOŠK-a tek par puta došla do šesnaesterca domaćih.

Tek u 35. minuti vidimo ozbiljnu priliku za domaće. Radović je šutirao sa ivice šesnaesterca po zemlji, ali lopta odlazi malo pored gola gostiju.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena i gosti su imali veliku priliku. Bradara se ubacio sa strane, ubacio loptu, ali Šero je zamalo zakasnio i propustio pogoditi prazan gol.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0.

Sarajevo do vodstva stiže u 64. minuti. Hasić je ubacio iz slobodnog udarca, Aničićev pokušaj glavom odbranio Bobić, ali odbijenu loptu zatim Anđušić posprema u mrežu gostiju.

Bordo tim je vodstvo udvostručio u 78. minuti. Hasić je lijepo izbacio Oliveiru u šansu, a brazilski napadač bio neumoljiv pred protivničkim golom - 2:0.

Pred kraj meča, za ubjedljivih 3:0, nakon istrčane kontre pogodio je rezervista Čataković.

Tim rezultatom je i zaključena utakmica. Važni bodovi za Sarajevo, koje sada ima 33 boda i nalazi se na drugom mjestu. Zrinjski je treći sa bodom manje, ali i utakmicom manje (sutra Plemići gostuju Širokom Brijegu u 15:15 sati, Arena 1 Premium). Velež također ima 32 boda, ali lošiju gol-razliku.

GOŠK ostaje na devetom mjestu sa 17 bodova, ali i utakmicom više od prvih pratilaca Tuzla Cityja i Igmana.

Sarajevo - GOŠK 3:0 (Anđušić 64', Oliveira 78', Čataković 84')

Stadion Asim Ferhatović Hase. Glavni sudija: Mirza Kazlagić (Cazin).

SARAJEVO: Rogić, Beganović, Aničić (Čelik), Đuričković, Radović, Julardžija, Buljubašić, Mustafić (Pločo), Hasić (Kyeremeh), Penaranda (Anđušić), Renan (Čataković).

GOŠK: Bobić, Šuta, Obšivač, Čoko, Bradara (Janković), Radenović, Mihaljević (Mandić), Skorup, Rajović (Gogić), Čajić, Šero (Hasukić).