Velež u sjajnoj utakmici savladao Tuzla City i plasirao se u četvrtfinale Kupa

09.02.2024 19:47
Haskić je pogodio za konačnih 3:2 FK Velež
Haskić je pogodio za konačnih 3:2

Velež je prvi četvrtfinalista Kupa Bosne i Hercegovine. Na stadionu Rođeni domaći tim je večeras savladao Tuzla City u susretu osmine finala.

Očekivano, domaći fudbaleri su ušli sa većom inicijativom i ofanzivnije od gostiju. Već u prvoj minuti Asmir Suljić prijeti sa 15 metara, ali golman gostiju brani.

Tek u 20. minuti bilježimo i prvu priliku za goste. Hadžić se našao u odličnoj prilici, ali u posljednjem trenutku Oreč izbija loptu.

Samo jednu minutu poslije Velež dolazi u vodstvo. Suljić i Vehabović odigrali su lijepu akciju, a prvi je asistirao drugom, koji lijepo pogađa za 1:0.

Nisu se domaći igrači zaustavili nakon postignutog pogotka. U 23. minuti Pršeš je dobro šutirao sa dvadesetak metara, ali golman gostiju Lolić se još jednom istaknuo na golu. U 30. minuti još jedan pokušaj sa približne distance, ovoga puta je šutirao Pršeš, ali golman gostiju ponovo dobro brani.

Prvo poluvrijeme je zaključeno rezultatom 1:0, da bi u drugom uslijedio festival pogodaka.

Asmir Suljić je sjajnim pogotkom krunisao lijepu akciju Rođenih i poslije asistencije Guliashvilija udvostručio prednost svog tima u 50. minuti.

Djelovalo je da su Mostarci završili posao, ali uslijedile su nevjerovatne dvije minute i dva gola Tuzla Cityja.

Prvo je Irfan Hadžić u 60. minuti poentirao nakon kornera, da bi svega minut kasnije pravim projektilom Mirza Delimeđac izjednačio na 2:2.

No, brzo su se sabrali fudbaleri Veleža, da bi ponovo poveli u 69. minuti. Ubacio je Guliashvili, sjajno se snašao Veležov kapiten Nermin Haskić, izborio za poziciju i pogodio za 3:2.

Ispostavit će se da je to konačan ishod meča. Velež nakon veoma zanimljive utakmice ide dalje, Tuzla City ispada.

Preostalih sedam mečeva osmine finala Kupa igra se tokom vikenda (svi susreti u direktnom prenosu na kanalima TV Arena Sport).

Velež - Tuzla City 3:2 (Vehabović 21', Suljić 50', Haskić 69' - Hadžić 60', Delimeđac 61')

Stadion Rođeni u Mostaru. Glavni sudija: Mirza Kazlagić (Cazin).

VELEŽ: Duka, Oreč, Zvonić, Bruno, Domić (Hrkać), Pršeš (E. Halilović), Čaić (Šikalo), Suljić, Vehabović, Guliashvili, Haskić.

TUZLA CITY: Lolić, Nikić, Bihorac (Šukilović), Osmić, Ćosić, Delimeđac, Mehanović, Pantelić, Mašović, Kobiljar, Hadži (Nukić).