Vijesti

Utakmica sa deset golova: Željezničar ubjedljivom pobjedom završio pripreme za nastavak sezone

10.02.2024 13:10
Detalj sa utakmice

Fudbaleri Željezničara slavili su u prijateljskoj utakmici protiv člana Prve lige RS Veleža iz Nevesinja rezultatom 8:2. Meč se igrao u Međugorju.

Plavi su poveli u devetoj minuti. Drljo je izveo korner, a njegov centaršut iskoristio je Cocalić i postigao gol za 1:0.

Pet minuta kasnije Charles je mogao udvostručiti vodstvo, odbranio je golman Zurovac.

Drugi gol izabranici Brune Akrapovića su postigli u 33. minuti. Nakon greške u veznom redu Veleža, Amoah je šutirao, Zurovac odbranio, no ofanzivac Plavih je natrčao na odbijenu loptu i poslao je u gol.

Pet minuta kasnije bilo je 3:0. Lijep pogodak postigao je Hiroš.

Festival pogodaka se nastavio: U 38. minuti Amoah sa 20 metara šutira i pogađa za 4:0, a samo minut poslije igrač Veleža Drašković je glavom precizan za 4:1.

Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom ekipe sa Grbavice od 4:1.

Tri minute od početka drugog dijela bile su dovoljne za novi pogodak. Drljo je bio precizan za 5:1.

U 64. minuti na 6:1 povisio je Krpić, a svega minute kasnije Boljević postiže sedmi gol svoje ekipe.

Tim iz Nevesinja smanjuje u 83. minuti. Drašković je zaobišao golmana Želje i iskosa pogodio prazan gol za 7:2. Ni tu nije bio kraj. Dvije minute kasnije Pavić povisuje na 8:2.

Bio je to konačan rezultat, što znači da su Plavi ubjedljivom pobjedom okončali svoje pripreme.

Treba napomenuti i da je u 19. minuti Charles napustio teren zbog povrede. Požalio se na bol u mišiću.

Nastavak sezone Želju očekuje narednog vikenda. Protivnik na Grbavici u 19. kolu WWin lige BiH će im biti Zrinjski.

U početnoj postavi ekipe sa Grbavice našli su se: Muftić, Cavnić, Cocalić, Radinović, Ovčina, Drljo, Hiroš, Mijić, Krpić, Charles, Haračić.