Siguran trijumf Zrinjskog protiv Slavije za plasman u četvrtinu finala Kupa

10.02.2024 14:51
Trenutak s utakmice HŠK Zrinjski
Trenutak s utakmice

Fudbaleri Zrinjskog su pobjedom protiv Slavije od 3:0 osigurali plasman u četvrtinu finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Već u trećoj minuti Plemići su poveli. Strijelac za 1:0 bio je Ćuže.

Svega pet minuta kasnije, Plemići su udvostručili prednost. Nakon centaršuta Memije, Ćuže glavom loptu šalje u mrežu.

Mostarski tim je mogao i do trećeg gola, no golman Slavije Sirćo je bio na visini zadatka; prvo je zaustavio udarac Bilbije u 32. minuti, a onda je - devet minuta kasnije - nakon što je loše ispucao loptu, odbranio udarce Kiša i Malekinušića.

Na odmor se, stoga, otišlo sa vodstvom aktuelnog šampiona BiH od 2:0.

Lijepu akciju domaći su izveli pet minuta nakon početka drugog dijela. Na koncu iste Malekinušić šutira, Sirćo je bio na mjestu.

Kada je Savić naišao na odbijenicu i zatresao mrežu gostiju za 3:0, već u 54. minuti moglo se naslutiti ko će biti putnik u narednu rundu Kupa.

Sedam minuta kasnije nova prilika za Plemiće, u centru je bio Kiš, još jednom je dobro reagovao čuvar mreže gostiju. U 70. minuti Bilbija hvata centaršut sa desne strane, ali pogađa prečku.

Rezultat se više nije mijenjao, pa je mostarski tim bez problema osigurao plasman u narednu fazu Kupa.

Zrinjski - Slavija 3:0 (Ćuže 3', 8', Savić 54')

Stadion Pod Bijelim brijegom u Mostaru. Glavni sudija: Nihad Ljajić (Sarajevo)

ZRINJSKI: Karačić Goran, Memija (Lukanić), Jakovljević, Barišić, Corda, Savić (Ivančić), Ilinković (Bradarić), Malekinušić (Tičinović), Ćuže, Kiš (Ramić), Bilbija.

SLAVIJA: Sirćo, Mandić, Medić, Beširević (Arbinja), Popović, Tomić, Čvoro (Alešević), Erić (Govedarica), Vučinić, Karić (Gojković), Križevac (Stjepić).