Stupčanica se vratila nakon 0:2, ali Široki uspješniji u izvođenju penala

11.02.2024 15:12
Slavlje fudbalera Širokog TV Arena sport/ Screenshot
Slavlje fudbalera Širokog

Ekipa Širokog Brijega se plasirala u četvrtfinale Kupa BiH nakon što je danas u Olovu savladala Stupčanicu, nakon izvođenja jedanaesteraca.

Već u osmoj minuti gosti dolaze do vodstva. Ubacio je Kuprešak, Mamićev šut odbranio Milićević, ali Mamić je zatim odbijenu loptu pospremio u mrežu federalnog prvoligaša.

Zatim je Karamehmedović zatresao mrežu Širokog, ali pogodak je poništen zbog ofsajda.

Hercegovački tim udvostručio je prednost u 40. minuti. Ćavar je ubacio, a na pravom mjestu se našao Bagarić, koji glavom poentira za 0:2.

Početkom drugog poluvremena Stupčanica je smanjila na 1:2. Igrao se 57. minut, Subašić je pokušao, a zatim Matić loptu skrenuo u vlastitu mrežu.

Domaći su zatim izjednačili u 74. minuti, lijepu akciju krunisao je Božić - 2:2.

Tim rezultatom je zaključeno 90 minuta meča, nakon čega je uslijedilo pucanje jedanaesteraca. Ćavar kod Širokog nije bio precizan u prvoj seriji, ali zatim penale nisu realizovali Subašić i Mujarić, tako da su gosti s ukupnih 4:6 propšli dalje.

Stupčanica - Široki Brijeg 2:2 (Matić 57' autogol, Božić 74' - Mamić 8', Bagarić 40'), penali 2:4

Stadion Danac u Olovu. Glavni sudija: Mateo Musa (Čitluk).

STUPČANICA: Milićević, Odinaka, Bešić, Hodžić, Karahmetović, Alić, Islamagić, Mehanović (Shuaib), Subašić, Aletić, Božić.

ŠIROKI BRIJEG: T. A. Tomić, Pranjić, Prusina, Kuprešak, Marin (Mišić), Mašić, Matić, Ćavar, Bagarić, Mamić, Lukić (Chinedu).