Uzbudljiv meč na Tušnju: Sarajevo na penale u četvrtfinale

11.02.2024 15:04
Detalj s utakmice FK Sarajevo
Detalj s utakmice

Veoma uzbudljiv meč osmine finala Kupa BiH odigrali su danas Sloboda i Sarajevo na Tušnju.

Sarajevo je prvu pravu priliku pretvorilo u pogodak. Igrao se 32. minut kada je Kyeremeh dugim pasom 'pronašao' Hasića, a vezista bordo tima sjajno primio loptu, sjurio se u šesnaesterac i majstorski matirao Muminovića - 0:1.

Sloboda je izjednačila u 52. minuti. Ubacio je Dervišagić, da bi Delić pored uspavane odbrane gostiju poentirao - 1:1 za euforiju na tuzlanskom stadionu.

Potom je bilo nekoliko prilika na obje strane, ali rezultat se više nije mijenjao, tako da se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Prilikom pucanja penala, u prvoj seriji je Iliev odbranio šut Hadžanovića, da bi u trećoj Penaranda promašio cijeli gol.

Iliev je zatim odbranio udarac Merdovića, što je bilo dovoljno da s konačnih 3:4 slavi bordo tim.

Sloboda - Sarajevo 1:1 (Delić 52' - Hasić 32'), penali 3:4

Stadion Tušanj u Tuzli. Glavni sudija: Luka Bilbija (Prijedor).

SLOBODA: Muminović, Hadžibeganović, Vulić, Hasanbegović, Ćivić, Hadžanović, Kurtalić, Delić, Husejinović, Dilaver (Hasanović), Dervišagić (Merdović).

SARAJEVO: Iliev, Kapetanović (Radović), Aničić, Đuričković, Kyeremeh, Julardžija, Mustafić (Ziljkić), Matanović (Krdžalić) , Hasić (Anđušić), Penaranda, Oliveira (Čataković).