Borac povećao bodovnu prednost nad rivalima: Banjalučani savladali Tuzla City

18.02.2024 19:20
Slavlje Jove Lukića FK Borac
Slavlje Jove Lukića

Nogometaši Borca su pobijedili Tuzla City rezultatom 2:1 u 19. kolu WWin lige Bosne i Hercegovine.

Banjalučani su prvu priliku imali u desetoj minuti. Šutirao je Kvržić poslije kornera, ali je njegov šut izblokiran. Zaprijetili su Tuzlaci četiri minute kasnije preko Pantelića, lopta je otišla kraj gola.

Igrao se 24. minut kada je Terzić centrirao iz slobodnog udarca, a Lukić je glavom bio precizan za 1:0. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Lukić je svoj osmi gol sezone postigao u 54. minuti. Pronašao ga je Kvržić, a napadač domaćih je iz peterca bio siguran za 2:0.

Tuzlanski tim je šansu napravio u 65. minuti. Nakon prodora Mehanovića, Mašović nije uspio zahvatiti loptu.

Tri minute kasnije Banjalučani uzvraćaju; Lukić je u odličnoj šansi, no Lolić je odbranio kako udarac napadača Borca, tako i šut Kulašina.

Još bolja šansa viđena je šest minuta kasnije; Terzić je šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio prečku.

Mehanović je u 81. minuti pogodio stativu. No, bila je to samo najava za ono što će uslijediti dvije minute kasnije. Upravo Mehanović je presjekao pas Grahovca za domaćeg golmana i smanjio na 2:1.

Golova više nije bilo, pa je banjalučki tim došao do novog trijumfa. Izabanici Vinka Marinovića tako su se dodatno učvrstili na prvom mjestu, s obzirom da u ovom kolu pobjede nisu upisali drugoplasirani Zrinjski, trećeplasirani Velež, ali ni četvrtoplasirano Sarajevo.

Borac - Tuzla City 2:1 (Lukić 24', 54' - Mehanović 83')

Gradski stadion u Banjaluci. Glavni sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor)

BORAC: Milošević, Kvržić, Ćelić, Šušić, Herrera, Grahovac, Nišić (Fićović), Terzić (Jurilj), Vuković (Vranješ), Kulašin (Hrelja), Lukić (Makarić).

TUZLA CITY: Lolić, Nikić, Delimeđac, Bihorac, Ćosić, Nukić (Ordagić), Mašović (Jašaragić), Mehanović, Sušić (Garčević), Pantelić, Hadžić.