Novi kiks Sarajeva: Zvijezda 09 u nadoknadi srušila bordo tim

24.02.2024 14:51
Trenutak sa utakmice FK Sarajevo
Trenutak sa utakmice

Nogometaši Zvijezde 09 i Sarajeva su odigrali susret 20. kola WWin lige Bosne i Hercegovine. Rezultat je na kraju glasio 1:0 za domaće.

U prvih pola sata nismo vidjeli doslovno ništa. Prva donekle ozbiljnija šansa viđena je u 36. minuti. Tada je Karaklajić šutirao dva puta, oba udarca blokirao je Đuričković.

Prvo poluvrijeme bilo je siromašno, bez ijedne prave prilike, pa se na odmor otišlo bez golova. Tome je, svakako, doprinijelo i to što je teren bio izrazito težak za igru.

Početak drugog dijela bio je uzbudljiviji. Zvijezda je izvela kontranapad u 50. minuti, no Saliman Kayode je loše reagovao i akcija je propala. Izabranici Simona Rožmana su prvu šansu kreirali u 55. minuti, Mustafić je sa distance šutirao preko gola. Karaklajić je bio u dobroj poziciji u 68. minuti, no oklijevao je, pa na kraju nije ni šutirao.

Veliku šansu tim sa Koševa je dočekao u 81. minuti. Nakon centaršuta Radovića iz slobodnog udarca, Đuričković je pogodio prečku. Gotovo tek što je Čataković ušao u igru, u 86. minuti, našao se u dobroj prilici i sa nekih 15 metara šutirao kraj gola.

I kada se činilo da će ekipe podijeliti bodove, domaći su poveli. Igrao se treći minut nadoknade kada je Vadze pogodio za 1:0. Gostujući igrači su tražili offside, ali je zastavica ostala spuštena. Ova situacija će svakako biti predmet analize u emisiji TV Arena Sport.

Rezultat se nije mijenjao. Bio je ovo drugi vezani kiks za Sarajevo, a posljednjeplasirana Zvijezda je došla do trijumfa.

Zvijezda 09 - Sarajevo 1:0 (Vadze 93')

Gradski stadion u Ugljeviku. Glavni sudija: Mirza Kazlagić (Cazin)

ZVIJEZDA 09: Damjanović, Šapić, Ristanović, Malić, Tomanović, Ponjević, Karaklajić (Dujković), Šipovac (Vadze), Maksimović, Saliman (Ivančić), Vukoja.

SARAJEVO: Iliev, Đuričković, Aničić, Radović, Kyeremeh (Čataković), Buljubašić, Mustafić, Matanović, Hasić (Beganović), Ziljkić (Penaranda), Oliveira.