Velež i Borac u derbiju podijelili bodove

24.02.2024 17:51
Trenutak sa utakmice FK Borac
Trenutak sa utakmice

Nogometaši Veleža i Borca su remizirali rezultatom 0:0 u 20. kolu WWin lige Bosne i Hercegovine.

Lukić je već u četvrtoj minuti imao dobru priliku, Hadžikić je na visini zadatka. Napadač Borca je u 17. minuti imao još bolju šansu, ali je sa svega nekoliko metara promašio mrežu Rođenih. Na drugoj strani uzvratio je Suljić - imao je dvije šanse, u 18. i 20. minuti - ali niti jedna nije pretvorena u pogodak.

Na odmor se, stoga, otišlo sa rezultatom 0:0.

Tempo igre značajno je opao u drugom poluvremenu. Može se navesti udarac Suljića iz 76. minute, koji je otišao preko gola. U 90. minuti Oreč je imao veliku šansu, ali ni on nije bio precizan iz dobre pozicije. Samo minut poslije uzvratio je Jurilj, šutirao je iskosa, Hadžikić je spasio pogodak uz pomoć prečke.

Više prilika je teško izdvojiti, pa su timovi podijelili bodove. Borac ostaje na prvom mjestu, a Velež na trećem.

Velež - Borac 0:0

Stadion Rođeni u Mostaru. Glavni sudija: Luka Bilbija (Prijedor)

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Zvonić, Hrkač, Šturm, Čaić (Pršeš), D. Halilović (Šikalo), Guliashvili, Suljić (E. Halilović), Vehabović, Haskić.

BORAC: Milošević, Ćelić, Kvržić, Šušić, Herrera, Grahovac, Nišić (Terzić), Blagaić (Fićović), Kulašin (Hrelja), Vuković (Jurilj), Lukić.