Posušje golom u nadoknadi do pobjede nad Slogom

28.02.2024 17:41
Detalj s meča Facebook/HŠK Posušje
Detalj s meča

Posušje je savladalo Slogu u prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH, odigranom danas na Mokrom Docu.

Gosti iz Doboja su poveli u 17. minuti. Božičković je ušao u šesnaesterac i raspalio po lopti, niko od domaćih nije ni pomislio da mu izađe u blok i lopta je završila u mrežu Posušaka.

Uslijedio je zatim period bolje igre Posušja, koje do izjednačenje stiže u 61. minuti. Lijepo je ubacio Maglica, a glavom poentirao Kamenar - 1:1.

Svega pet minuta kasnije domaći tim stiće do preokreta. Kamenar je gurnuo loptu u prostor Petroviću, koji je zatim rutinski matirao Šćekića.

No, uslijedilo je novo izjednačenje u 70. minuti. Pogriješio je domaći vratar Ilinčić i praktično predao loptu gostima, što je iskoristio Vidić i pogodio za 2:2.

Djelovalo je da će se tim rezultatom i završiti meč, ali u sudijskoj nadoknadi sjajnim pogotkom Babić je donio pobjedu Posušacima.

Posušje - Sloga 3:2 (Kamenar 61', Petrović 66', Babić 94' - Božičković 17', Vidić 70')

Stadion Mokri Dolac. Glavni sudija: Nihad Ljajić (Sarajevo).

POSUŠJE: Ilinčić, Maglica, Vrgoč, Marić, Lučić, Joao Erick (Babić), Hanuljak (Z. Begić), Brković (Petrović), Mandić (Kamenar), Pavković (Rozić), Boban.

SLOGA: Šćekić, Nikolić, Batar (Grabež), Mrzić (Dadić), Varga, Kvesić, Milanović, Božičković (Perković), Popara (N. Dujaković), Predragović (Redžić), Vidić.