Igman savladao Slogu i osvojio važne bodove u borbi za opstanak

29.03.2024 15:45
Denković je bio strijelac drugog gola za Igman FK Igman
Denković je bio strijelac drugog gola za Igman

Igman je danas savladao Slogu u susretu 24. kola WWin lige BiH, odigranom u Konjicu, te tako stigao do zlata vrijednih bodova u borbi za opstanak.

Domaći tim od početka meča je djelovao agresivnije i konkretnije. Prvu pravu priliku imao je Ramić u osmoj minuti, ali golman Sloge Šćekić je odbranio njegov pokušaj.

Igman do vodstva dolazi u 21. minuti. U gužvi pred golom Dobojlija Redžić je postupio neoprezno i dozvolio da mu se Hebibović prišunja te mu izbije loptu i pošalje pravo u mrežu gostiju.

Samo minut kasnije ekipa iz Konjica je udvostručila prednost. Janketić je dubinskim pasom "pronašao" Denkovića u šesnaestercu Sloge, a krilni napadač koristi lošu reakciju Šćekića i poentira za 2:0.

Dobra šansa ukazala se Janketiću u 38. minuti, ali njegov udarac je sjajnom reakcijom odbranio Šćekić.

Na početku drugog poluvremena u jednom napadu je Igman imao dvije dobre šanse, ali pokušaje Hebibovića i Janketića zaustavio je Šćekić.

Kako je meč odmicao bilo je sve manje uzbuđenja, na koncu je ostalo 2:0 za domaću ekipu.

Igman - Sloga Meridian 2:0 (Hebibović 21', Denković 22')

Gradski stadion u Konjicu. Glavni sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg).

IGMAN: Ćeman, Oremuš, Dupovac, Bajrić, Čubrilo, Đorić, Hebibović, Janketić, Denković (Džanković), Mešinović (Mešić), Ramić (Ahmetović).

SLOGA: Šćekić, Grabež, Varga, Nikolić (Karać (N. Dujaković)), Milanović, Redžić, Kvesić (Božičković), Popara (Mrzić), Veselinović (Predragović), Mrkaić, Vidić.