Zrinjski prekinuo Borčev niz nepobjedivosti i nanio mu tek drugi poraz u sezoni

30.03.2024 17:53
Detalj s utakmice HŠK Zrinjski
Detalj s utakmice

Nogometaši Zrinjskog savladali su Borac rezultatom 1:2 u derbiju 24. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Na prvu pravu priliku čekali smo do 35. minute. Gosti su tada izveli kontranapad, na čijem je koncu šutirao Ćuže, odbranio je Milošević.

Bila je to najava za ono što će se dogoditi četiri minute poslije. Kiš je proigrao Ramića, koji je sa 12 metara pogodio i doveo Mostarce u vodstvo. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Odličnu akciju Plemići su odigrali u 50. minuti. Malekinušić je sa desne strane ubacio za Kiša, a ovaj drugi je sa nekih osam metara rutinski loptu proslijedio u mrežu i udvostručio prednost svoje ekipe.

Uslijedio je period igre u kojem su Banjalučani pokušavali doći do izjednačenja, no teško su dolazili u prave prilike. Može se izdvojiti šut Vranješa glavom nakon centaršuta Herrere, Marić je dobro reagovao, i to u 70. minuti.

Lider tabele se uspio vratiti u meč u 90. minuti. Slobodan udarac je izveo Terzić, a Čelić je glavom smanjio na 1:2.

Golova više, ipak, nije bilo. Plemići su stigli do trijumfa i tako nanijeli Borcu tek drugi poraz u sezoni. Klub iz Platonove je posljednji put izgubio u prvenstvu još 12. augusta i to od Željezničara (2:0).

Borac - Zrinjski 1:2 (Čelić 90' - Ramić 39', Kiš 50')

Gradski stadion u Banjaluci. Glavni sudija: Ermin Sivac (Zenica).

BORAC: Milošević, Kvržić, Ćelić, Sušić, Nišić (Terzić), Herrera, Grahovac, Vuković (Jurilj), Čavić (Hrelja), Blagaić (Vranješ), Lukić (Makarić).

ZRINJSKI: Marić, Barišić, Ćorluka, Šunjić, Corda, Malekinušić (Tičinović), Ramić (Lukanić), Bradarić, Ćuže, Kiš (Bilbija), Mulahusejnović (Ilinković).