GOŠK pet utakmica bez trijumfa: Posušje slavilo u Gabeli

30.03.2024 22:39
Trenutak s utakmice Facebook/HŠK Posušje
Trenutak s utakmice

GOŠK i Posušje susreli su se u posljednjoj utakmici 24. kola WWin lige Bosne i Hercegovine. Tim sa Mokrog Doca je slavio rezultatom 0:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo prave prilike. Može se izdvojiti tek situacija iz 33. minute, kada je Musulin sa nekih 11 metara šutirao direktno u golmana gostiju.

Gosti su bolje ušli u drugi dio. Mandić je u 50. minuti lobovao Bobića, bila je to dobra šansa, no lopta je otišla preko gola.

Tim sa Mokrog Doca poveo je svega dvije minute kasnije. Lučić je centrirao sa lijeve strane, a Boban je skočio i loptu glavom poslao u mrežu.

U 64. minuti zatresao se okvir gola ekipe iz Gabele. Brković je iskosa lijepo šutirao, prečka je zaustavila njegov udarac.

Promjena nije bilo. Trener Posušja Denis Ćorić tako je slavio protiv svog bivšeg kluba, njegova ekipa drži priključak za Slogom i Sarajevom, dok je GOŠK vezao pet prvenstvenih utakmica bez trijumfa.

GOŠK - Posušje 0:1 (Boban 52')

Stadion Dr Perica Pero Pavlović u Gabeli. Glavni sudija: Mirza Kazlagić (Cazin).

GOŠK: Bobić, Čoko, Šuta, Bradara, Batarelo, Čajić, Ikić (Skorup), Marasović (Gogić), Musulin (Šero), Mihaljević (Nižić), Šiško (Hasukić).

POSUŠJE: Galić, Vrgoč, Lučić, Marić, Maglica, Z. Begić (Babić), Erick, Petrović (Rozić), Brković (Hanuljak), Boban (Miličević), Mandić (Stapić).